WIADOMOŚCI

Dzień ewangelizatora w Żdzarach 10-11.10.2014 z udziałem DMN

Drodzy, patrzcie ile dobra wokół
Kilku DMN-owiczów zawitało też w Żdżarach !
Zapraszamy wszystkich do tej akcji !

Wieczorem 10 października zaczęliśmy Dzień Ewangelizatora hasłem: „MOC kerygmatu
w NIEMOCY”. W drodze do miejsca naszego spotkania – przepięknych Żdżar pojawiały się w nas wątpliwości : „Nie nadaję się…” Ktoś inny mówił: „Jeśli będę się uśmiechał, to może nie będzie tak źle?”

Tego dnia rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, oddając ten czas Panu Bogu i prosząc Ducha Świętego o zawiązanie wśród nas wspólnoty. Podczas wieczornej Adoracji czuwaliśmy przy Panu zawierzając mu nasze lęki, słabości, by właśnie dzięki nim mógł w nas działać.
Potem udaliśmy do kawiarenki, gdzie uczestnicy tegorocznej akcji nad Jeziorem Białym dzielili się swoimi wrażeniami z ewangelizacji. Duch Święty działał wśród nas! Czemu ? Tuż po opowiedzeniu ciekawych zdarzeń, poruszyliśmy tematy, które są coraz rzadziej podejmowane w naszej codzienności. Otwierając się na siebie, mówiliśmy o naszych doświadczeniach.

Następnego dnia dowiadywaliśmy coraz to więcej o tym, jak mówić o Nim drugiemu człowiekowi. Otóż, by przekazać Boga drugiemu człowiekowi potrzeba umiejętności KOCHANIA. To właśnie MIŁOŚĆ pozwala nam głosić Radosną Nowinę tym, w których dostrzeżemy samego Pana Jezusa. „Są dwa sposoby ewangelizacji SŁOWEM BOŻYM i naszym ŚWIADECTWEM wiary.” – powiedział ks. Piotr. Ewangelizacji uczymy się właśnie ewangelizując. Dostaliśmy zatem zadanie, które wypełniliśmy podzieleni na czteroosobowe grupy. Polegało one na wypowiedzeniu w grupach naszych doświadczeń BOŻEJ MIŁOŚCI.

Podczas Eucharystii wybrzmiały słowa piosenki : „ Nasz Bóg jest WIELKI, nasz Bóg jest SILNY. Boże, nikt inny nie równa się Tobie…” Przypominają one, że nawet, gdy my już nie mamy siły, to z BOGIEM wszystko staje się możliwe.

W naszej pamięci utkwiły też słowa ks. Mateusza: „ Dobry ewangelizator to ten, który nie ma nic. Bo właśnie ten, kto stracił wszystko najpiękniej może świadczyć o Bogu. Może i przegrał to, co ziemskie, ale zyskał to, co czeka już u Najwyższego.”Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie każdy z nas mógł wypowiedzieć to, co dotknęło naszych serc, a także jakie mamy nadzieje na kolejne ewangelizacje !

Kochani, kolejne Dni Ewangelizatorów są już zaplanowane przez Niego … Więc bądźcie czujni na wypływające informacje do sieci, by móc razem z Nami przygotowywać się do spotkania z ludźmi w Okunince!

 

Udostępnij

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

Copyright 2016-2018 Duszpastarstwo Młodzieży Nazaretańskiej | All Rights Reserved | Designed by Marcin Hałupka

Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
download udemy paid course for free
download intex firmware
Premium WordPress Themes Download
free online course