WIADOMOŚCI

IX Małe Forum DMN- "Bóg w drogę zaprasza z Ewangelią Łukasza"

Podsumowania nadszedł czas…

        IX Małe Forum DMN w Warszawie w tym roku pobiło rekordy.
(Było nas ponad 80 osób). Ale wyjątkowość tego nazaretańskiego spotkania to nie liczba jego uczestników ale klimat, atmosfera i otwartość, którą zawdzięcza każdemu i każdej z nich… 
A byli młodzi z Polski i z zagranicy- z Kaliningradu z Rosji. Wiele można powiedzieć o młodzieży, najczęściej słyszy się, że są roszczeniowi, niewychowani, brak im kultury, że nie są wystarczająco dojrzali jak na swój wiek, lecz nic z tego nie jest prawdą jeśli chodzi o młodzież nazaretańską. To że są krytyczni- to dobrze że mówią co myślą- jeszcze lepiej, że mają wciąż ideały i nas- dorosłych z nich rozliczają- cóż, jeśli słusznie, to może jest to i dla nas drogą do nawrócenia. Hipokryzja tego jak żyjemy z tym co głosimy musi odstraszać, nie ma mocnych.

         Ale Bóg na nich stawia, Bóg o nich walczy i się upomina; i to Forum pokazało to po raz kolejny. Prawie połowa młodych w wieku 12-16 lat przyjechała do Nazaretu po raz pierwszy. Zaprosili ich nie księża, nie siostry, a koledzy i koleżanki. Zostali zewangelizowani przez swoich i zaproszeni do podjęcia nowej przygody z Jezusem. Dzięki tym 5-u dniom w Warszawskim Nazarecie poczuli co to dar wspólnoty, dzielenia, rozmowy i wspólnej modlitwy i zabawy.

     Wystarczyły pierwsze 24 godziny by zniknęły bariery językowe, nieśmiałość, strach przed nowym a zapanowała powszechna radość !

      Bogu niech będą dzięki za tych młodych, tych którzy z nimi przyjechali do Nazaretu i tych wszystkich dorosłych, który ciągle jeszcze mają serce otwarte na PRZYJAŹŃ I TOWARZYSZENIA im!!!

 

Share on facebook
Udostępnij

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

Copyright 2016-2018 Duszpastarstwo Młodzieży Nazaretańskiej | All Rights Reserved | Designed by Marcin Hałupka