WIADOMOŚCI

IX Małe Forum DMN- "Bóg w drogę zaprasza z Ewangelią Łukasza"

Podsumowania nadszedł czas…

        IX Małe Forum DMN w Warszawie w tym roku pobiło rekordy.
(Było nas ponad 80 osób). Ale wyjątkowość tego nazaretańskiego spotkania to nie liczba jego uczestników ale klimat, atmosfera i otwartość, którą zawdzięcza każdemu i każdej z nich… 
A byli młodzi z Polski i z zagranicy- z Kaliningradu z Rosji. Wiele można powiedzieć o młodzieży, najczęściej słyszy się, że są roszczeniowi, niewychowani, brak im kultury, że nie są wystarczająco dojrzali jak na swój wiek, lecz nic z tego nie jest prawdą jeśli chodzi o młodzież nazaretańską. To że są krytyczni- to dobrze że mówią co myślą- jeszcze lepiej, że mają wciąż ideały i nas- dorosłych z nich rozliczają- cóż, jeśli słusznie, to może jest to i dla nas drogą do nawrócenia. Hipokryzja tego jak żyjemy z tym co głosimy musi odstraszać, nie ma mocnych.

         Ale Bóg na nich stawia, Bóg o nich walczy i się upomina; i to Forum pokazało to po raz kolejny. Prawie połowa młodych w wieku 12-16 lat przyjechała do Nazaretu po raz pierwszy. Zaprosili ich nie księża, nie siostry, a koledzy i koleżanki. Zostali zewangelizowani przez swoich i zaproszeni do podjęcia nowej przygody z Jezusem. Dzięki tym 5-u dniom w Warszawskim Nazarecie poczuli co to dar wspólnoty, dzielenia, rozmowy i wspólnej modlitwy i zabawy.

     Wystarczyły pierwsze 24 godziny by zniknęły bariery językowe, nieśmiałość, strach przed nowym a zapanowała powszechna radość !

      Bogu niech będą dzięki za tych młodych, tych którzy z nimi przyjechali do Nazaretu i tych wszystkich dorosłych, który ciągle jeszcze mają serce otwarte na PRZYJAŹŃ I TOWARZYSZENIA im!!!

 

Udostępnij

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

Copyright 2016-2018 Duszpastarstwo Młodzieży Nazaretańskiej | All Rights Reserved | Designed by Marcin Hałupka

Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
udemy paid course free download
download intex firmware
Download Premium WordPress Themes Free
free online course