…jeździłam z niektórymi z Was na DMNy.

‼️ Kochani – głos od Was do Was ‼️
Asia Rodzik napisała parę słów, którymi chce się podzielić z Wami – starszymi i młodszymi stażem DMNowiczami… Dzięki Asiu za odwagę podjęcia tematu.
Gdyby ktoś czuł, że w tej sytuacji, która teraz jest w Polsce jest mu się trudno odnaleźć, potrzebuje porozmawiać, albo po prostu poprosić o modlitwę – piszcie śmiało! Zarówno my – siostry, jak i Asia – jesteśmy dla Was… rozmawiajmy…❤
✉️
„Hej! Mam na imię Asia, jeździłam z niektórymi z Was na DMNy. Przez ostatni rok miałam spory kryzys wiary, więc mogę powiedzieć, że moje ustosunkowanie się do obecnej sytuacji w Polsce było dosyć obiektywne i nie było kierowane ślepym patrzeniem w to, co mówi Kościół, lecz własnymi, długimi rozważaniami.
Jest mi strasznie smutno jak patrzę na protesty, profanacje, dewastacje. Jeszcze bardziej mi smutno jak widzę, że osoby, z którymi nie tak dawno modliłam się do Boga teraz stają przeciwko Niemu. Hasła, które można usłyszeć w środowiskach popierających aborcje oprócz wulgarności są ładne. Bo kłamstwo często jest ładne. Wydaje się, że faktycznie nie mamy prawa wybierać za matkę i sprzeciwiać się aborcji nawet jeśli osobiście byśmy jej nie zrobili. Ale czy na pewno? Czy jako chrześcijanie nie mamy obowiązku bronić bezbronnych?
Współczesny epikureizm odbywa się kosztem życia ludzkiego. Nikt nie mówi, że matce jest łatwo, ale czy istnieje na świecie jakikolwiek argument usprawiedliwiający zabójstwo? Czy jest nim unikanie cierpienia przez kobietę?
Prawo do życia to nie pogląd, wyznanie – to fakt. Lokalizacja człowieka nie ma wpływu na jego wartość. Dlatego kochani, wzywam Was w imieniu Boga abyście bronili tych, którzy sami nie mogą się bronić! Wiele wpływowych osób wypowiada się za aborcją, wiele kobiet wychodzi na ulice, jednoczą się. Gdzie nasze zjednoczenie? Dlaczego boisz się wypowiadać na ten temat? Odrzucenie przez społeczeństwo to nic w porównaniu z przyczynianiem się do promocji mordu. Jeśli popierasz aborcję jesteś również współodpowiedzialny za nią. Głośmy swoje prawa i uświadamiajmy ludzi czym jest aborcja. Nie milczmy. Nie tak nas wychował Tata.
Z Bogiem!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *