WIADOMOŚCI

Święta w klasztorze- juniorat

Czas junioratu, czyli ślubów czasowych, profesji czasowej, nie różni się tak bardzo od życia już po profesji wieczystej.

Siostry mieszkają w różnych domach zgromadzenia, wykonują zlecone im obowiązki, studiują, jeśli nie uczyniły tego przed klasztorem, lub też uzupełniają zdobyte wykształcenie i doświadczenie.

A same Święta, no cóż Nazaret jest jeden, ale co kraj to obyczaj, a że juniorystki w tym roku mieszają w 6 różnych wspólnotach, to też i święta przeżywały w ciut inny od siebie sposób. Trudno o porównanie Leszczyńskiej małej 3 osobowej wspólnoty posługującej w domu dziecka, z Warszawą, gdzie mieszka w sumie prawie 100 sióstr.

Inaczej świętuje wschód Polski – Łuków a inaczej zachód Kalisz i Ostrzeszów, a juniorystki są też w centrum Polski i Nazaretu – czyli w Żdżarach.

Z pewnością życie zakonne po ślubach różni się od tego przed ślubami, w postulacie i nowicjacie , gdzie spędziły pierwsze 4 lata swojego życia. Inne jednak nie znaczy gorsze. 
Czas ten jest potrzebny i im i zgromadzeniu, na DORASTANIE I DOJRZEWANIE DO OSTATECZNEGO „TAK” JEZUSOWI Z NAZARETU, JUŻ NA WIEKI.
A różnorodność posług, placówek i wspólnot ma im pomóc poznać realia Nazaretu już od środka!!!

 

Udostępnij

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

Copyright 2016-2018 Duszpastarstwo Młodzieży Nazaretańskiej | All Rights Reserved | Designed by Marcin Hałupka

Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
download udemy paid course for free
download samsung firmware
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy course