WIADOMOŚCI

Święta w klasztorze- juniorat

Czas junioratu, czyli ślubów czasowych, profesji czasowej, nie różni się tak bardzo od życia już po profesji wieczystej.

Siostry mieszkają w różnych domach zgromadzenia, wykonują zlecone im obowiązki, studiują, jeśli nie uczyniły tego przed klasztorem, lub też uzupełniają zdobyte wykształcenie i doświadczenie.

A same Święta, no cóż Nazaret jest jeden, ale co kraj to obyczaj, a że juniorystki w tym roku mieszają w 6 różnych wspólnotach, to też i święta przeżywały w ciut inny od siebie sposób. Trudno o porównanie Leszczyńskiej małej 3 osobowej wspólnoty posługującej w domu dziecka, z Warszawą, gdzie mieszka w sumie prawie 100 sióstr.

Inaczej świętuje wschód Polski – Łuków a inaczej zachód Kalisz i Ostrzeszów, a juniorystki są też w centrum Polski i Nazaretu – czyli w Żdżarach.

Z pewnością życie zakonne po ślubach różni się od tego przed ślubami, w postulacie i nowicjacie , gdzie spędziły pierwsze 4 lata swojego życia. Inne jednak nie znaczy gorsze. 
Czas ten jest potrzebny i im i zgromadzeniu, na DORASTANIE I DOJRZEWANIE DO OSTATECZNEGO „TAK” JEZUSOWI Z NAZARETU, JUŻ NA WIEKI.
A różnorodność posług, placówek i wspólnot ma im pomóc poznać realia Nazaretu już od środka!!!

 

Share on facebook
Udostępnij

NAJNOWSZE ZDJĘCIA

Copyright 2016-2018 Duszpastarstwo Młodzieży Nazaretańskiej | All Rights Reserved | Designed by Marcin Hałupka